A műhelyünkben ezidáig sem “csak” Legók programozásával foglalkoztunk. A közeljövőben Digitális FABrikáló Műhellyé szeretnék válni, ahol ebben a közösségi alkotótérben a robotok programozásán túl, 3D nyomtatással, digitális elektronikával és más eszközökkel is találkozhatnak diákjaink. Ezúttal az EU Kódolás Hete keretén belül kerül sor a pozsonyi FabLab meglátogatására és vendégül látjuk a Dunakanyarban működő Málnalabor szakkörvezetőit, akik a programozható micro:bitek használatának rejtelmeibe avatja a műhelyünk diákjait.
A Katona Mihály Alapiskola diákjai 2017.október 11-én meghívást kaptak a pozsonyi FabLab-tól, ahol megismerkednek a nyitott műhely eszközparkjával azzal, hogy valójában mit is jelentenek az ilyen és az ehhez hasonló inovációs műhelyek
2017.október 13-én diákjaink tanítási óra keretén belül megismerkedhetnek a programozás rejtelmeivel és a Málnalabor közösség tagjaival, akik a Dunakanyarban szerveznek programozó szakköröket. A Digitális FABrikáló Műhelyünkben ezúttal mikrokontrollerek programozását ismertetik meg diákjainkkal.
A délutáni órákban a műhelyünket megnyitjuk a nyilvánosság számára is ahol:
– a LEGO robotok programozásával,
– a 3D nyomtatással,
– a micro:bitek programozásával,
– a 3D tervezéssel,
– a Kiterjesztett és Virtuális valósággal valamint
– a SCRATCH és KODU platformok környezetben való programozással ismerkedhet meg az érdeklődők.
Vélemény, hozzászólás?